Letné kozmetické ošetrenia pleti: Prečo im venovať pozornosť?

23. júna 2024| Tipy a rady

Leto je obdobie, kedy sa tešíme z dlhých, slnečných dní, ale zároveň je to aj čas, kedy naša pleť čelí viacerým výzvam. Intenzívne slnečné žiarenie, vysoké teploty, morské vlny a chlórované bazény – všetky tieto faktory môžu mať negatívny vplyv na stav našej pokožky. Aby sme si udržali zdravú a žiarivú pleť počas celého leta, je dôležité venovať jej špeciálnu starostlivosť. Poďme sa pozrieť na to, prečo je letné kozmetické ošetrenie také dôležité a aké kroky by sme mali zahrnúť do našej rutiny.

Prečo je letné kozmetické ošetrenie dôležité?

  1. Ochrana pred UV žiarením:  Slnko je jedným z najväčších nepriateľov našej pleti počas leta. UV žiarenie môže spôsobiť spáleniny, predčasné starnutie pleti a zvýšené riziko vzniku rakoviny kože. Používanie prípravkov s vysokým SPF (minimálne 30) je základným krokom na ochranu pleti. Okrem toho je vhodné vyhľadať produkty obsahujúce antioxidanty, ktoré pomáhajú neutralizovať voľné radikály vytvorené slnečným žiarením.
  2. Hydratácia je kľúčová: Vysoké teploty a časté pobyty vo vode môžu viesť k dehydratácii pleti. Dehydratovaná pleť je náchylnejšia na poškodenie a môže vyzerať unavene a bez života. Hydratačné séra a masky s obsahom kyseliny hyalurónovej alebo glycerínu sú ideálne na udržanie pleti sviežej a hydratovanej. Pitie dostatočného množstva vody je tiež nevyhnutné pre vnútornú hydratáciu.
  3. Upokojenie a ochrana pleti: Letné mesiace môžu viesť k podráždeniu pleti, najmä ak je vystavená intenzívnemu slnku, vetru a soli. Produkty obsahujúce aloe vera, pantenol alebo zelený čaj sú skvelé na upokojenie a ochranu pleti. Tieto zložky pomáhajú zmierniť začervenanie a podráždenie, čím udržujú pleť v rovnováhe.

Faktory ovplyvňujúce pleť počas leta: 

  • Slnko: UV žiarenie je hlavným faktorom, ktorý ovplyvňuje pleť v lete. Nechráněná pleť môže rýchlo stratiť vlhkosť, spáliť sa a zvýšiť produkciu melanínu, čo vedie k vzniku pigmentových škvŕn. Pravidelné nanášanie opaľovacieho krému je nevyhnutné.
  • Voda: Vystavenie slanej morskej vode a chlóru v bazénoch môže narušiť prirodzenú ochrannú bariéru pleti. To môže viesť k vysušeniu, podráždeniu a šupinateniu pleti. Je dôležité pleť po každom kúpaní dôkladne opláchnuť a následne aplikovať hydratačný krém.
  • Teplotné extrémy: Striedanie vysokých teplôt počas dňa a chladnejších teplôt v klimatizovaných priestoroch môže spôsobiť šok pre pleť. Tento teplotný stres môže viesť k jej vysušeniu a citlivosti. Používanie jemných čistiacich produktov a pravidelná hydratácia pomôžu udržať pleť v rovnováhe.

Letné kozmetické ošetrenie: Tipy a Triky

  1. Hydratačné masky: Raz alebo dvakrát týždenne si doprajte hydratačnú masku, ktorá pleti dodá potrebnú vlhkosť. Hľadajte masky s prírodnými zložkami, ako sú aloe vera, uhorka alebo kyselina hyalurónová.
  2. Jemné čistenie: Počas leta je dôležité používať jemné čistiace prostriedky, ktoré neodstraňujú prirodzené oleje z pleti. Micelárna voda alebo jemný čistiaci gél sú ideálne na odstránenie nečistôt a make-upu bez podráždenia.
  3. Antioxidačné sérum:  Antioxidanty, ako sú vitamín C a E, pomáhajú chrániť pleť pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi. Ráno aplikujte antioxidačné sérum, aby ste posilnili ochrannú bariéru pleti.
  4. SPF! SPF! SPF! Nezabúdajte na pravidelnú aplikáciu opaľovacieho krému, aj keď je zamračené. Vyberte si prípravok s vysokým SPF a aplikujte ho každé 2 hodiny, najmä po kúpaní alebo potení.

Objednajte sa k nám do salónu na letné kozmetické ošetrenie ešte dnes! 

Aby ste si mohli užívať leto naplno bez obáv o stav vašej pleti, objednajte sa k nám do salónu na profesionálne letné kozmetické ošetrenie. Postaráme sa o to, aby vaša pleť bola chránená, hydratovaná a žiarivá počas celého leta. Ponúkame širokú škálu ošetrení prispôsobených potrebám vašej pleti, od hĺbkového čistenia a hydratácie až po špeciálne ošetrenia na upokojenie a ochranu.

Neváhajte a rezervujte si termín ešte dnes!

Objednať sa

Privacy Preference Center